teczka sórzana
Akcesoria

Aktówka dla prawnika

Prawnik to zawód, który wymaga nienagannego wyglądu. Złym ubiorem, niestarannym wyglądem czy młodzieżowymi dodatkami można sobie nawet zszargać opinię. Czym zatem się kierować wybierając aktówkę lub teczkę, by nie popełnić dress h2’owego faux pas?

Nienaganny styl

Panowie prawnicy, oprócz wielkiej wiedzy prawniczej, w swojej pracy potrzebują też wysokiej kultury osobistej oraz nienagannego stylu. Dobrze dopasowany do sylwetki prosty, jednorzędowy garnitur z gładkim krawatem to ich obowiązkowy strój do pracy. Tak samo jak muszą zostawić na czas wolny kolorowe ubrania, tak samo powinni też pilnować elegancji dodatków.

Na co dzień noszą przy sobie mnóstwo dokumentów (eh… ta biurokracja), ale też laptop, telefon i rzeczy osobiste, a że niezbyt elegancko wygląda noszenie kilku toreb, powinni dokładnie przemyśleć zakup aktówki. Powinna mieścić wszystkie te rzeczy, a przy tym nie być gruba jak torba lekarska, być wykonana z dobrej jakości materiałów, a przy tym prosta i elegancka.

Elegancja i funkcjonalność

Najlepiej, jeśli torba wykonana jest ze skóry – matowej lub z lekkim połyskiem. Stylowe modele uszyte są z cienkiej skóry osadzanej na solidnej konstrukcji, wówczas można w nich przenosić nawet ciężkie laptopy i stosy dokumentów. Powinna mieć kilka przegródek – dla uporządkowania noszonych rzeczy, a w jednej z nich pasek utrzymujący komputer przenośny bezpiecznie na miejscu.

Powinno również zainteresować  Jakie skarpety do garnituru?

Prawnicy nie powinni decydować się też na duże klamry, sprzączki czy ozdoby. Torba powinna mieć dyskretne zapięcie w kolorze srebrnym lub złotym, masywny, dobrze przytwierdzony uchwyt (aktówki nosi się w ręce) i ewentualnie ekskluzywny detal, np. godło czy znak dobrej marki lub projektanta.

teczka ze skóry
Skórzana taczka (źródło: www.sklep.wittchen.com/man/category/5/teczki.html)

Dla nieco odważniejszych panów atrakcyjne będą nesesery-kopertówki czyli torby trzymane w ręce – od kilku lat są eksponowane na pokazach mody męskiej. Jednak już sama forma jest na tyle niesztampowa, że lepiej jeśli nie mają ozdób czy zauważalnej, zbyt ekstrawaganckiej faktury. Mogą natomiast mieć wygodny, płaski uchwyt, za który można wsunąć dłoń. Mogą być przydatne, gdy można je wsunąć do klasycznej aktówki i wziąć ze sobą na krótkie spotkania poza kancelarią, by nie nosić ze sobą wszystkiego.

Warto też zwrócić uwagę na kolor. Koniecznie dobieramy go do butów i do koloru i do faktury – zatem do czarnych matowych butów kupujemy czarną matową torbę.

Aktówka to nieodłączny atrybut zawodu prawnika, warto dobrać go starannie i zainwestować w dobrej jakości skórzany model z niezbędnymi funkcjonalnościami tak, aby i była wygodna w codziennym użytkowaniu i pokazywała nasz elegancki i dopracowany, świadomy styl.