szklanka płynu
Bez kategorii

Czym uzupełnić codzienną dietę?

Zdrowy tryb życia to już nie tylko moda – to konieczność. Ciągły pośpiech, stres, nienormowane godziny pracy, smog – to nasza codzienność. Gdy jeszcze pomyślimy o zatrważającej liczbie chorób cywilizacyjnych, to jedynie samodzielne dbanie o zdrowie jest wyjściem z  sytuacji. Wsiadamy więc na rowery,  chodzimy na fitness, siłownię, basen – ale czy to wystarczy?

Przecież w myśli hasła – jestem tym, co jem – musimy także zadbać o odpowiednią dietę! Ale kiedy? Nie zawsze podczas przerwy w pracy mamy czas by wyskoczyć na zdrowy obiad, a rano zrobić pożywną przekąskę! No i wreszcie jak w krótkim czasie zapewnić sobie wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy? Cóż więc pozostaje? Oczywiście suplementy! Tylko jak w każdym wypadku nie możemy popadać w przesadę – suplementacja to uzupełnienie diety, a nie jej zastąpienie. Warto wybrać taki suplement, który zapewnia szereg pozytywnych efektów zamiast faszerować się garściami tabletek każdego dnia. Warto poszukać jednego, ale zapewniającego szereg pozytywnych właściwości. My już znaleźliśmy cos takiego i w poniższym tekście po krótce go opiszemy. A co to takiego?

Co to jest chlorofil do picia?

Zanim zaczniemy uzupełniać naszą dietę chlorofilem do picia warto coś więcej się o nim dowiedzieć. Chlorofil do picia nazywany jest często eliksirem młodości lub zieloną krwią – skąd takie skojarzenia? Zacznijmy od krótkiego przypomnienia lekcji biologii, na których każdy z nas zetknął się z tym związkiem chemicznym.

Chlorofil występuje w roślinach i jest odpowiedzialny za przeprowadzanie niezbędnego dla nich procesu fotosyntezy. Jest również źródłem ich zielonego koloru. Jego pozytywne dla zdrowia skutki odkryto już na początku XIX wieku i wtedy zaczęto pozyskiwać chlorofil do picia z liści roślin. Chlorofil to źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin z grup A, B, D i E oraz żelaza, magnezu, wapnia i potasu. Można powiedzieć, że jest gotowym i naturalnym super-suplementem!

Kiedy stosować chlorofil do picia?

Chlorofil możemy stosować jako suplement diety, a także jako naturalny specyfik na wiele różnych dolegliwości. Badania naukowe mówią, że picie chlorofilu ma pozytywny wpływ na zwalczanie wolnych rodników odpowiedzialnych za choroby nowotworowe. Oprócz tego regularne picie chlorofilu wspomaga odporność, obniża poziom cukru i reguluje krzepliwość krwi, a także stymuluje produkcję czerwonych krwinek i redukuje miażdżycę. Chlorofil wspomaga tez procesy oczyszczania organizmu z toksyn i metali ciężkich, poprawia pracę oczu oraz spowalnia procesy starzenia. Chlorofil do picia jest również polecany osobom, które mają problem z nieświeżym oddechem – wystarczy regularnie płukać nim jamę ustną, a kłopot zniknie bez śladu. Związek ma także pozytywny wpływ na naszą skórę – wyrównuje koloryt skóry, a także zwalcza grzyby i bakterie odpowiedzialne między innymi za rozwój opryszczki.

Jak dawkować chlorofil do picia?

Chlorofil do picia możemy kupować w wygodnych butelkach dostępnych we wspomnianych już aptekach, sklepach ze zdrową  żywnością czy z odżywkami i suplementami. Jak zwykle najważniejszy jest umiar, bo zbyt duże dawki każdego nawet najzdrowszego suplementu mogą wywołać odwrotne skutki od zamierzonych. Chlorofil do picia możemy spożywać do 3 razy dziennie po nie więcej niż 5 ml – taka ilość w zupełności wystarczy by nasz organizm odczuł pozytywne działanie związku. Oczywiście w przypadku przewlekłych chorób czy ciąży stosowanie chlorofilu do picia powinno być skonsultowane z lekarzem.