Koszulka polo
Moda męska

Koszulka polo – na jakie okazje można ją założyć?

Koszulka polo – na jakie okazje można ją założyć?


Koszulka polo to chyba jeden z ulubionych i najczęściej kupowanych koszulek przez mężczyzn. Coraz częściej też sięgają po nie kobiety. Dlaczego? Koszulki polo są na tyle uniwersalne, że świetnie odnajdują się w każdej stylizacji. Ponadto odpowiednio zestawiając ją z pozostałą częścią garderoby koszulka polo świetnie nadaje się niemal na każdą okazję.

Rano ważna rozmowa z szefem, w południe mniej formalne spotkanie biznesowe z klientem, po pracy obiad z rodzicami i szybkie zakupy, a na koniec dnia piwo z kumplami. Grafik napięty, nie ma kiedy wskoczyć do domu żeby się przebrać, a w każdej sytuacji chcemy wyglądać świetnie. Czy można ubrać się tak, aby rano wyglądać elegancki, a wieczorem mniej formalnie? Pewnie, że tak. Rozwiązaniem zarówno dla kobiety, jaki i mężczyzny jest koszulka polo.

Dlaczego lubimy koszulki polo?

Na co dzień, na weekend, do pracy, na kawę u sąsiadki, na obiad z narzeczoną, na piwo z kumplami, na siłownię, na wypad za miasto, na wspinaczkę górską. Słowem koszulka polo sprawdzi się zawsze i wszędzie. No może na własny ślub czy rozdanie Oskarów niekoniecznie po nią sięgniemy, ale tak poza tym to naprawdę mocno uniwersalny ciuch. Ponadto w takiej koszulce każdy dobrze wygląda, niezależnie od wieku, niezależnie od płci, niezależnie od stanowiska czy pasji. I dlatego jest to jeden z ulubionych modeli koszulek zarówno wśród pań, jak i panów. Jest tylko jedno, ale – koszulka koszulce nie równa. W gładkiej, białej czy granatowej, bawełnianej koszulce polo ze spokojem możemy wybrać się na mniej formalne spotkanie biznesowe, czy do restauracji. Ale już pasiasty czy mocno pstrokaty model to raczej wybór na wieczorne spotkanie ze znajomymi lub wakacyjne wycieczki. Do siłowni czy uprawiania różnych innych sportów, jak na przykład tenis, czy wspinaczka górska, najlepsza będzie koszulka polo jednokolorowa. W tym wypadku możemy sięgnąć po ciemniejsze barwy lub jakieś delikatne wzory.

Powinno również zainteresować  Jaką ubrać koszulę na ślub?

Koszulka polo i co jeszcze?

Uniwersalność koszulki polo, oprócz tego, że pasuje niemal na każda okazję polega również na tym, że z powodzeniem zestawimy ją z każdym innym elementem ubioru. Tworząc tym samym różne stylizacje od luźnych wakacyjnych, po eleganckie. Niektórzy lubią zestawiać koszulkę polo z marynarką i dżinsami, w takim stroju bez obaw możemy iść do pracy, na randkę, biznesową kawę czy nawet na ślub kolegi do kościoła. Niektórzy miłośnicy koszulek polo wkładają je nawet do garnituru traktując w ten sposób jako element eleganckiej stylizacji. Z szortami, czy spodniami dresowymi w koszulce polo możemy wybrać się na weekend w plenerze, czy na siłownię. Panie koszulki polo najchętniej łączą z dżinsami i dżinsowymi spódniczkami. I w takich, lekko sportowych zestawieniach, prezentują się zdecydowanie najlepiej.
Świat pokochał koszulki polo za ich uniwersalność. Mnogość dostępnych wzorów i kolorów przy odrobinie wyobraźni sprawia, że mając ich kilka w szafie możemy stworzyć nieskończoną ilość różnorodnych stylizacji. A przy braku wyobraźni wystarczy pośledzić wybiegi, bo i tam koszulki polo lubią się pokazywać w różnych kombinacjach.