modne spodnie meskie
Moda męska

Obecna moda na spodnie

Dla większości osób, które nie interesują się modą spodnie to synonim jeansów. To właśnie spodnie z tego materiału już od wielu lat królują na naszych ulicach, zarówno jeśli chodzi o modę damską, jak i męską. Jednak w ostatnich latach można zobaczyć coraz większe zainteresowanie również innymi modelami spodni. Jakie zatem modele spodnie warto mieć w swojej szafie?

Jak wybierać spodnie?

Spodnie powinny być dobierane przede wszystkim do sylwetki. Bardzo ważne wbrew pozorom jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Często na ulicach można zobaczyć osoby ubrane w spodnie zbyt obcisłe lub za luźne, co powoduje podkreślenie mankamentów figury. Warto w swojej szafie mieć także co najmniej dwie pary spodni w uniwersalnym kroju, które sprawdzą się niezależnie od zmieniających się w modzie trendów. Dla panów będą to zawsze klasyczne spodnie w kant, które można ubrać zarówno do marynarki, jak i do nieco bardziej luźnego stroju oraz proste spodnie jeansowe. Również panie powinny mieć swojej garderobie spodnie eleganckie i codzienne.

Jakie spodnie damskie są obecnie modne?

W tym sezonie, szczególnie w modzie damskiej powraca moda na kroje popularne w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. Dlatego można zaobserwować spodnie z nieco rozszerzanymi u dołu nogawkami, tak zwane dzwony. Jest to model bardzo popularny, jeśli chodzi o jeansy. Jednak w tym sezonie, rozszerzenie to jest nieco bardziej subtelne niż w klasycznych dzwonach.

Powinno również zainteresować  Wybieramy paski do spodni

Kolejnym powrotem do trendów z II połowy ubiegłego wieku są rybaczki. Spodnie te mogą mieć klasyczny prosty krój z niewielkim kantem lub być bardzo dopasowane do ciała, mieć formę legginsów.

Inne popularne w tym sezonie modele spodni to:

cygaretki – proste, klasyczne spodnie o wąskich nogawkach. Najczęściej wykonane z lekkich, przewiewnych materiałów, doskonałe na wiosnę i lato;

haremki – nieco luźniejsze spodnie, „lejące się”, wykonane z delikatnych tkanin, kształtem nawiązujące do dawnego stroju arabskiego;

rurki – spodnie tego typu wykonywane są zarówno z jeansu, jak i innych tkanin. Są to niezwykle wąskie, dopasowane do sylwetki spodnie, zwężane ku dołowi.

Jakie spodnie męskie są obecnie modne?

Obecnie moda męska bardzo się zmienia. Odchodzi się on niezwykle popularnych jeszcze kilka lat temu „workowatych” i porozciąganych ubrań. Elegancki mężczyzna w tym sezonie stawia na dopasowanie. Najpopularniejszym modelem tego sezonu w modzie męskiej są spodnie typu chinosy. Są one dopasowane do sylwetki, jednak nie opinają ciała, tak jak spodnie rurki. Spodnie tego typu doskonale wpasowują się w popularny od kilku sezonów styl casualowy. Można je ubrać także do pracy lub na spotkanie biznesowe, o ile są wykonane z odpowiednich tkanin i mają stonowany kolor.

Wielu panów w dalszym ciągu obawia się spodni typu rurki. Jednak są to niepotrzebne lęki, gdyż tego rodzaju spodnie, dobrze dopasowane do sylwetki pasują zarówno do sportowych marynarek jak i codziennych t-shirtów. Mogą na nie zdecydować się zarówno panowie bardzo szczupli, jak i ci o nieco bardziej krępej budowie ciała.

Powinno również zainteresować  Jaką ubrać koszulę na ślub?