Moda i styl

Piżamy damskie w wersji premium

Warto pozwolić sobie na odrobine luksusu, zwłaszcza gdy wiąże się to nie z wysoką ceną i nazwą projektanta, ale gdy premium oznacza materiały najwyżej jakości, pochodzące z ekologicznej produkcji i związane z regułą fair trade – uczciwego handlu. Luksus, wersja premium, wynika bowiem z jakości.

Najlepsze materiały

Nie od dziś wiadomo, że najlepszą tkaniną na bieliznę nocną jest bawełna. Daje skórze oddychać, pochlania pot, jest przyjemna w dotyku. Jednak metka z napisem 100% bawełny nie jest gwarancją najwyższej jakości, ponieważ bawełna bawełnie nierówna. Mając wybór, warto zdecydować się na piżamy z bawełny organicznej. W zwyklej bawełnie znajdziemy mnóstwo chemii, która później wcierana jest w naszą skórę. Będą to pestycydy oraz środki owadobójcze z uprawy roślin, z których powstała tkanina, chlor z wybielaczy, toksyczne barwniki do materiału. I niestety – wypranie piżamy przed pierwszym jej włożeniem tego efektu nie zniweluje.

Częto też ta najtańsza, konwencjonalna bawełna, a także same piżamy pochodzą z fabryk, w kóteych w skandalicznych warunkach i za pensje poniżej godności pracują nieletni czy chorzy. To doskonale obniża wartość produktów, ale jest jedną z przyczyn chorób i głodu na świecie.

Bawełna organiczna to pewność, że tkanina została wyprodukowana ekologicznie, bez szkodliwej chemii, a piżamy uszyte w godnych warunkach przez wykwalifikowane szwaczki.

Powinno również zainteresować  Na co zwrócić uwagę, wybierając skórzany pasek?

Krój i wygoda

Piżamy premium – z bawełny organicznej to także doskonały krój i jakość wykonania. Nie będziesz musiała się martwić, że piżama odstaje w ramionach, wypycha się gdzieś na pupie czy ciągnie w pasie albo że po praniu nie da się już równo zapiąć guzików.  Jeśli tkanina zostanie skrojona we właściwą stronę względem włókna, rozmiar zostanie odpowiednio przygotowany i uwzględni kobiece kształty (zaszewki na biust, naddatek materiału na biodra), to nie tylko będziesz dobrze w takiej piżamie wyglądać, ale też będzie ci po prostu wygodniej. Wpływ na to ma też wykonanie szwów – jeśli są płaskie, dobrze wykończone i zabezpieczone, nie będą cię gniotły, ani nie puszcza nitki, które nadprują (nawet nową) piżamę. Dobra jakość kroju, szwów i spasowana rozmiarówka to przecież podstawa wygody i bezpieczeństwa użytkowania.

Piżamy premium to takie, które niosą ze sobą luksus pod postacią dobrej jakości – i samej tkaniny, i kroju, i wykończenia. Będziesz, mimo prania, dłużej jej używać, a przy tym mieć pewność, że twój wybór zrobił też choć odrobinę dobra dla świata i przyrody.