dziecko
Lifestyle

Popularne kierunki ferii zimowych dla dzieci w 2022

Znalezienie odpowiedniego miejsca, aby wysłać nasze pociechy na ferie zimowe stanowi, nie lada wyzwanie. Aczkolwiek istnieje kilka solidnych propozycji, na które po prostu trzeba zwrócić uwagę!

ferie zimowe 2022 – Gdzie jechać?

Najpopularniejszym kierunkiem w tym okresie są oczywiście góry. Na pewno możemy się spodziewać pięknych widoków. Problem w tym, że nie każdy lubi chodzić po górach. Dlatego możemy wybrać kierunki, które niekoniecznie kojarzą się nam z aktywnością fizyczną, a gwarantują dobrą zabawę i wypoczynek. Takim miejscem na pewno jest wieś. Starsze osoby na pewno pamiętają życie na wsi i wiedzą, że gdy przychodzi zima, nikt się nie nudzi.

Ferie zimowe w górach

Ferie w górach w miesiącach zimowych to idealny czas na odpoczynek. Zazwyczaj taki wyjazd jest naprawdę istotny, ponieważ pozwala oderwać się od codziennej nudy i znacznie poprawia samopoczucie. Ferie zimowe https://quatromondis.pl/zimowiska w górach to idealny sposób na zmotywowanie dziecka do aktywności fizycznej, nawet gdy na dworze panuje mróz, a także szybko zapada zmrok. Nie powinno to zniechęcać do wyjazdu, ponieważ liczy się dobra zabawa. Co więcej, wysiłek na świeżym powietrzu sprawia, że dziecko, jak i również dorosły człowiek nabiera kondycji i poprawa stan swojego zdrowia.

Powinno również zainteresować  Powrót do sportu po rehabilitacji

Dla starszego pokolenia czas spędzony na śniegu wiąże się z wieloma ciepłymi wspomnieniami, zwłaszcza że śnieg był wtedy jeszcze praktycznie przez całą zimę.

Nie należy zapominać, że dla kilku dzieci ferie zimowe w górach to jedyna szansa na to, aby faktycznie zobaczyć śnieg. W ciągu ostatnich kilku lat biały puch w miastach leży tylko przez kilka dni, by zaraz potem zostać przykrytym sadzą i innymi zanieczyszczeniami.

Idealnym kierunkiem jest Karpacz, Szklarska Poręba lub Świeradów-Zdrój. Każda z tych miejscowości ma swoje szlaki narciarskie oraz turystyczne, które prowadzą na same szczyty gór.

Ferie zimowe na wsi

Może się wydawać, że na wsi podczas ferii zimowych nie ma nic do roboty, ale można się mocno zaskoczyć. Na wsi czas wolny często ubywa inaczej. Dzieci mają wiele atrakcji, takich jak: sanki, łyżwy, narty, jabłuszka, czy worki wypchane siane. Pewnie większość z nas spotkała się z takimi formami zabawy. Starsze pokolenie, na pewno pamięta. Każda taka forma spędzenia wolnego czasu jest gwarancją zabawy, jeśli wszystko jest w bezpiecznych warunkach. Gdy jest ujemna temperatura i mróz, zamarznięte sadzawki i rzeki nie zawsze nadają się do chodzenia po nich. Na pierwszym kroku zawsze musimy postawić na bezpieczeństwo swoje i innych.

Powinno również zainteresować  Jak się ubrać na siłownię?

Taka sama sytuacja jest, przy organizacji kuligów i ognisk na śniegu. Warto wiedzieć, że ciągnięcie osób za samochodem lub ciągnikiem na publicznych drogach jest nielegalne. W takim razie, aby udać się na kulig, musimy znaleźć odpowiednią drogę. Często głównym kierunkiem takiej zabawy są lasy.

Przy rozpalaniu ogniska, powinniśmy pamiętać o podstawowych zasadach. Musimy zachować odległość minimum 100 metrów od najbliższego lasu, a najlepiej robić to w specjalnych miejscach, które są do tego typu imprez przystosowane. Nie narażamy się wtedy na niepotrzebne kłopoty.