Moda i styl

Złote łańcuszki z zawieszką

Złote łańcuszki z zawieszką to bardzo popularny rodzaj biżuterii i to nie tylko w przypadku kobiet. Naszyjniki tego typu często kupowane są jako prezent. Jednak bez względu na to, dla kogo łańcuszek jest kupowany, pozostaje kwestia jaki model wybrać. Jak się okazuje do wyboru jest długość, rodzaj zawieszki czy zastosowany splot.

Rodzaje złotych łańcuszków z zawieszką

Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę z tego, że łańcuszków jest całkiem sporo rodzajów. Mowa w tym przypadku o splocie, który nadaje w dużej mierze naszyjnikowi wygląd. Ponadto to od niego zależy również to, czy biżuteria jest funkcjonalna. Są bowiem sploty, które łatwo zaplątać itd. Inne z kolei wplątują się we włosy, co ma znaczenie dla pań noszących długie i rozpuszczone włosy.

Klasyczna pancerka

Łańcuszki od dawna wykonywane były ze spłaszczonych ogniw, które na pierwszy rzut oka wyglądały jak pancerz. Stąd też nazwa tego rodzaju splotu. Nowoczesne naszyjniki są jednak bardziej subtelne, a niekiedy i ozdobione dodatkowymi elementami różnego typu. Taki splot za sprawą płaskiej powierzchni dobrze odbija światło, przyciągając wzrok. Klasyczne modele mają okrągły lub owalny układ ogniw. Rzadko zdarzają się ogniwa prostokątne czy kwadratowe.

Powinno również zainteresować  Koszule damskie z jeansu – modna w każdym sezonie

Propozycja dla wymagających – splot Singapur

Nie wiadomo tak naprawdę skąd wywodzi się nazwa tego typu łańcuszka. Jest on przede wszystkim delikatny, chociaż pod pewnymi względami przypomina klasyczną pancerkę. Skręt łańcuszka tego typu ładnie odbija światło i prezentuje się on dzięki temu bardzo efektownie, nawet bez zawieszki. Za takimi naszyjnikami przepadają kobiety, które lubią subtelną biżuterię.

Ankiet i Figaro

Co ciekawe, inspiracją dla splotu ankiet były łańcuchy, na których montowano kotwice. Sama nazwa ankier pochodzi natomiast od angielskiego słowa anchor oznaczającego właśnie kotwicę. Taki łańcuszek składa się z owalnego lub okrągłego ogniwa, z którym łączą się dwa kolejne ogniwa itd.

Ciekawie prezentują się ponadto naszyjniki ze splotem figaro. Nazwa w tym przypadku wywodzi się od głównego bohatera popularnej opery, który miał tego typu łańcuszek. Jego popularność cały czas nie maleje. Splot podobny jest nieco do pancerki. Jednak w przeciwieństwie do niej, ogniwa mogą tutaj być różnej grubości.

A może kostka lub lisi ogon?

Kostka jest raczej mało popularnym rodzajem splotu. Nazwa pochodzi w tym przypadku od jej charakterystycznego wyglądu. Ogniwa bowiem mają tutaj kształt kostek, ściśle ze sobą połączonych. Dzięki temu naszyjnik jest oryginalny i nietuzinkowy. Mimo to nie stawia na niego wiele kobiet. Jest bowiem jednocześnie bardzo delikatny i łatwo go zerwać. Dodatkowo szybko się plącze.

Powinno również zainteresować  Na co zwrócić uwagę, wybierając skórzany pasek?

Kolejnym modelem splotu jest lisi ogon. Jego struktura na pierwszy rzut oka przypomina lisią kitę. Układ wykonany może być z jednego lub dwóch warkoczy. Takie łańcuszki są w praktyce dość sztywne, a więc należy bardzo uważać, aby ich przypadkiem nie uszkodzić.