spodnie na rower
Moda i styl

Wygodne spodnie na rower

Wiosna to czas, gdy wielu z nas ze zdwojoną siłą wraca do aktywności fizycznej. Chcemy schudnąć, nabrać formy, czy po prostu aktywnie spędzić czas. Wyciągamy z piwnicy zapomniane rowery i ruszamy w trasę. Po pierwszej dłuższej wycieczce wiemy, że bez specjalnych spodenek rowerowych lepiej nie wybierać się dłuższe wypady, gdyż kończy się to bólem pośladków.

Czy na pewno potrzebujemy specjalnych spodenek?

Zanim zdecydujemy się na zakup specjalnych spodenek rowerowych, zastanówmy się, czy będą nam potrzebne. Jeśli będziemy przemieszczać się na dwóch kółkach raz w tygodniu, a pokonywać będziemy niezbyt długą trasę, nie ma potrzeby wydawania pieniędzy na spodnie ze specjalną pieluchą. Po 20 minutach jazdy z pewnością nic nam się nie stanie. Uczucie bólu czy dyskomfortu w okolicy pośladków jest czymś zupełnie normalnym, gdyż w czasie jazdy ponad połowa ciężaru naszego ciała spoczywa na siodełku. Jeśli chcemy jeździć na rowerze częściej, a naszym pierwszym dwukołowcem jest popularny „góral”, zapewne posiada on wąskie i twarde siodełko rowerowe. W tej sytuacji mamy do wyboru trzy wyjścia. Musimy trochę pojeździć i przyzwyczaić pośladki, a może wystarczy zmienić siodełko. Trzecią opcją, na której się skupimy, jest zakup spodenek rowerowych z wkładką zwaną „pampersem”.

Powinno również zainteresować  Koszule damskie z jeansu – modna w każdym sezonie

Jaki krój spodenek wybrać?

W specjalistycznych sklepach znajdziemy spodenki luźne i obcisłe. Jeśli chcemy poruszać się rowerem szosowym i marzymy o szybkiej jeździe, kupmy obcisłe spodenki, które są bardzo wygodne. Jazda po mieście czy dłuższe wycieczki rowerowe z rodziną to okoliczności, w czasie których doskonale sprawdzą się spodenki, które krojem będą przypominały zwykłe szorty. Ciekawym rozwiązaniem są modele dwuczęściowe składające się ze spodenek, do których doczepia się specjalną kieszeń, w którą wkładamy pampersa. Kiedy uznamy, że nie potrzebujemy wkładki, po prostu ją odepniemy i będziemy mieć zwykłe szorty. Ważne, by tego typu ubranie miało kilka zapinanych kieszeni, a także możliwość regulacji w pasie i nogawkach. Drobnym, ale potrzebnym dodatkiem są umieszczone na spodniach elementy fluorescencyjne, które sprawią, że będziemy widoczni na drodze.

Z jakiego materiału powinny być zrobione spodenki rowerowe?

Ważne, by spodnie na rower były wykonane z wytrzymałego i przewiewnego materiału. W trakcie jazdy nasze nogi wykonują tysiące ruchów, więc szwy po wewnętrznej stronie uda powinny być jak najbardziej delikatne. Tkanina musi szybko schnąć, a istotną zaletą jest także łatwość odprowadzenia potu, ponieważ obtarcia powstają głównie w wyniku zawilgocenia spodenek.

Wybór spodni na rower to, wbrew pozorom, bardzo ważna sprawa. Jeśli chcemy jeździć na rowerze, z pewnością wolimy, by jazda była przyjemnością, której nie będą psuć niewygodne spodnie. Jeśli zdecydujemy się na spodenki z pampersem, przymierzymy kilka par, by wybrać te, które nie uwierają.
Później pozostaje nam tylko ruszyć w drogę.

Powinno również zainteresować  Jak wybrać płaszcz męski?