płaszcz męski
Moda i styl

Jak wybrać płaszcz męski?

Wraz z sezonem wiosennym w sklepach pojawiła się nowa oferta męskich płaszczy. Królują krótkie modele, doskonale pasujące zarówno do eleganckiego stroju, jak również casualowej kreacji. Który z nich wybrać, by wyglądać modnie?

Elegancja ma różne oblicza

Wiosenne trendy w modzie znajdują swoje odbicie również w odzieży wierzchniej, na co dowodem są mężczyźni zmierzający rano do pracy w nowych płaszczach. Możemy ich podzielić na trzy grupy. Pierwsza obejmuje biznesmenów, którzy spieszą się na spotkania z klientami – zazwyczaj noszą oni modne w tym roku trencze w różnych odcieniach beżu, szarości, granatu lub czerni.

Drugą grupę stanowią mężczyźni, którym zależy na modnym, lecz nie zanadto oficjalnym wyglądzie. To właśnie oni najczęściej wybierają krótkie płaszcze, które na pierwszy rzut oka przypominają nieco cieplejsze marynarki w wersji smart casual. Czasami są to modele dwurzędowe, zapinane na guziki i sięgające do połowy bioder, lecz zarazem dopasowane do kształtu sylwetki. Zdarzają się również nieco bardziej wysublimowane płaszcze, które przykuwają wzrok oryginalnym wykończeniem ramion i kołnierza oraz wyraźnie wyeksponowanymi kieszeniami, pokrytymi dodatkowo elementami ze sztucznej skóry w ciemniejszym kolorze.

Istnieje jeszcze trzecia grupa mężczyzn, do której najczęściej zalicza się młodzież preferującą noszenie przesadnie dużych płaszczy. Komponują się one dobrze ze spodniami o wąskich nogawkach, lecz tradycyjny krój spodni może sprawić, że cały strój zacznie sprawiać wrażenie niechlujnego.

Powinno również zainteresować  Koszule damskie z jeansu – modna w każdym sezonie
Płaszcze męskie - propozycja od Vistuli. Źródło: http://vistula.pl/kurtki-i-plaszcze.
Płaszcze męskie – propozycja od Vistuli. Źródło: http://vistula.pl/kurtki-i-plaszcze.

Wybierz płaszcz pod siebie

Który z powyższych typów płaszczy prezentuje się najlepiej? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam, lecz z pewnością najbardziej uniwersalne są krótkie modele dwurzędowe w wersji slim, które będą pasowały do oficjalnego oraz zupełnie nieformalnego stroju. Najczęściej pojawiają się w wersji granatowej, czarnej lub jasnoszarej, choć zdarzają się również płaszcze o barwie musztardowej lub w odcieniach modnego w tym sezonie beżu.

Warto wiedzieć, jakie panują obecnie trendy, lecz wybierając płaszcz należy uwzględnić przede wszystkim własne preferencje oraz specyfikę stylu życia. Krótkie odzienie przypominające marynarkę sprawdzi się w przypadku osób często przebywających w ruchu, ponieważ nie ograniczy ich swobody. To świetne rozwiązanie dla mężczyzn jeżdżących samochodami, lecz amatorzy komunikacji miejskiej powinni rozważyć zakup nieco cieplejszego płaszcza.

Tegoroczna oferta producentów płaszczy jest bardzo ciekawa, ponieważ łączy w sobie kontrolowaną swobodę z dyskretnym urokiem elegancji. Z pewnością każdy odnajdzie w niej inspiracje również dla siebie.