Moda i styl

Na co zwrócić uwagę, wybierając skórzany pasek?

Damskie paski skórzane królują w sklepach z galanterią. Jest ich dużo, a różnią się szerokością, grubością, długością, a także ceną. Skąd się biorą te różnice i co oznaczają? Jakimi kryteriami się kierować, wybierając produkt dla siebie? Warto zaopatrzyć się w wiedzę, by kupić coś, z czego będziemy korzystać.

Do czego służą damskie paski skórzane?

Od zawsze zadaniem paska jest podtrzymywanie spodni czy spódnicy w odpowiednim miejscu. Pełni także funkcje dekoracyjne, gdyż może zmienić charakter stylizacji – szalony wzór ją ożywi, a ten klasyczny będzie dopełnieniem. W sklepach jest wiele damskich pasków skórzanych, a występują one w wielu kolorach – jest klasyczna czerń i brąz oraz czerwienie, granaty, błękity i zielenie. Jedne mają proste klamry, inne są powlekane materiałem, a jeszcze inne bardzo zdobione i dominujące.

Do eleganckich spodni oraz klasycznych sukienek nosi się paski o szerokości 2 cm (https://zeskory.com/48-damskie-paski-skorzane), a do jeansów i innych mniej oficjalnych spodni można zakładać szersze, masywniejsze paski. W sklepach znajdziemy także paski parciane, które dobrze komponują się z letnimi szortami czy lnianymi sukienkami, które chętnie zakładamy, gdy jest gorąco.

Na co zwracać uwagę, wybierając damskie paski skórzane?

Bardzo ważne jest, by dobrać właściwy rozmiar paska, gdyż zbyt krótki pasek nie spełni swojej funkcji, a jeśli nawet go zamkniemy, wyeksponuje niedoskonałości naszej sylwetki, a przecież nie chcemy wyglądać jak ściśnięta kiełbaska, prawda? Pasek zbyt długi będzie brzydko zwisał, a z tą nadwyżką trudno będzie zrobić coś ozdobnego. Jak więc dobrać właściwy rozmiar? Zmierzmy się w miejscu, w którym chcemy nosić pasek. Otrzymamy określoną długość, a tyle samo centymetrów powinno być od klamry do środkowej dziurki paska. Skąd to ograniczenie? Jeśli trochę przytyjemy, zapniemy się na ostatnią dziurkę, a gdy schudniemy, bardziej się ściśniemy. W przypadku damskich pasków skórzanych ważny jest także rodzaj skóry, z których je zrobiono. Większość pasków robi się z gładkiej i delikatnej skóry licowej, którą czasami się lakieruje. Popularna jest również skóra nubuk, w której

Powinno również zainteresować  Piżama damska - jakie powinna mieć cechy? Dowiedz się!

część lica delikatnie zeszlifowano, co pozwoliło na uzyskanie ciekawej struktury skóry i delikatności w dotyku. Skóra welurowa jest pozbawiona warstwy licowej, co sprawia, że jest mniej wytrzymała, a dotyczy to zwłaszcza wytrzymałości mechanicznej – robi się niej cienkie paski noszone do sukienek w stylu boho. Wybierzmy pasek zrobiony z grubej, porządnej skóry. Czasami są to dwie warstwy skóry, które zszyto, nadając dodatkowi wyjątkową wytrzymałość. Taki pasek będzie droższy, ale jest to bardzo opłacalna inwestycja.

Damskie paski skórzane należą do kategorii dodatków, na które warto wydać więcej pieniędzy, by cieszyć się wyjątkową jakością.